SMCJ9.0CA-13-F
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 9.0V
product image
SMCJ9.0CA-13-F Picture
SeekIC No. : 00240810 Detail
SMCJ9.0CA-13-F: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 9.0V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMCJ9.0CA-13-F
Quick Details
Polarity : Bidirectional Clamping Voltage : 15.4 V
Operating Voltage : 9 V Package / Case : SMC
Breakdown Voltage : 10 V Peak Surge Current : 97.4 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Capacitance :
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W
Packaging : Reel
Polarity : Bidirectional
Clamping Voltage : 15.4 V
Operating Voltage : 9 V
Package / Case : SMC
Breakdown Voltage : 10 V
Peak Surge Current : 97.4 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMCJ9.0CA-13-F
VendorDiodes Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AB, SMC
PackagingDigi-Reel?
PolarizationBidirectional
Power (Watts)1500W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)9V
Voltage - Breakdown10V
Drawing Number*
Lead Free StatusLead Free Compliant by Exemption
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names SMCJ9 0CA 13 F