SMD4036-1.5/63/20
Film Capacitors 63V 1.5uF 20%
product image
SMD4036-1.5/63/20 Picture
SeekIC No. : 001054216 Detail
SMD4036-1.5/63/20: Film Capacitors 63V 1.5uF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMD4036-1.5/63/20
Mfg:
WIMA
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product Type : SMD Capacitance : 1.5 uF
Tolerance : 20 % Voltage Rating : 63 Volts
Series : SMD Operating Temperature Range : - 55 C to + 100 C
Termination Style : SMD/SMT Dimensions : 9.1 mm W x 10.2 mm L x 5.5 mm H
Description
Dielectric :
Lead Spacing :
Product Type : SMD
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Capacitance : 1.5 uF
Voltage Rating : 63 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 100 C
Dimensions : 9.1 mm W x 10.2 mm L x 5.5 mm H