SMDA15E3
TVS ARRAY UNIDIR 15.0 VWM SO-8
product image
SMDA15E3 Picture
SeekIC No. : 003004716 Detail
SMDA15E3: TVS ARRAY UNIDIR 15.0 VWM SO-8
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMDA15E3
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: TVS Array™ Manufacturer: Microsemi Commercial Components Group
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V Voltage - Breakdown: 16.7V
Power (Watts): 300W Polarization: 4 Channel Array - Unidirectional
Forward Voltage Drop : 2.9 V Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Supplier Device Package: SO-8
Description
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15V
Power (Watts): 300W
Voltage - Breakdown: 16.7V
Polarization: 4 Channel Array - Unidirectional
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging: Cut Tape (CT)
Manufacturer: Microsemi Commercial Components Group
Series: TVS Array™
Supplier Device Package: SO-8
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMDA15E3
VendorMicrosemi Corp (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / Case8-SOIC
PackagingDigi-Reel?
Power (Watts)300W
Voltage - Breakdown16.7V