SMDB12/TR7
TVS ARRAY UNIDIR 12.0 VWM SO-8
product image
SMDB12/TR7 Picture
SeekIC No. : 003004039 Detail
SMDB12/TR7: TVS ARRAY UNIDIR 12.0 VWM SO-8
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMDB12/TR7
Quick Details
Series: TVS Array™ Manufacturer: Microsemi Commercial Components Group
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V Voltage - Breakdown: 13.3V
Power (Watts): 500W Polarization: 4 Channel Array - Unidirectional
Recovery Time : 200 ns Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Supplier Device Package: SO-8
Description
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V
Voltage - Breakdown: 13.3V
Power (Watts): 500W
Polarization: 4 Channel Array - Unidirectional
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)