SMDJ10CA
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
product image
SMDJ10CA Picture
SeekIC No. : 00228399 Detail
SMDJ10CA: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMDJ10CA
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 17 V Operating Voltage : 10 V
Package / Case : DO-214AB Breakdown Voltage : 11.1 V
Termination Style : SMD/SMT Peak Surge Current : 176.5 A
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Channels : 1 Channel
Polarity : Bidirectional
Breakdown Voltage : 11.1 V
Package / Case : DO-214AB
Clamping Voltage : 17 V
Operating Voltage : 10 V
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W
Peak Surge Current : 176.5 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMDJ10CA
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AB, SMC
PackagingCut Tape (CT)
PolarizationBidirectional
Power (Watts)3000W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V
Voltage - Breakdown11.1V