SMDJ110C
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
product image
SMDJ110C Picture
SeekIC No. : 00237941 Detail
SMDJ110C: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMDJ110C
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 177 V Operating Voltage : 110 V
Package / Case : DO-214AB Breakdown Voltage : 122 V
Termination Style : SMD/SMT Peak Surge Current : 16.9 A
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Channels : 1 Channel
Polarity : Bidirectional
Package / Case : DO-214AB
Peak Surge Current : 16.9 A
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Clamping Voltage : 177 V
Operating Voltage : 110 V
Breakdown Voltage : 122 V
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMDJ110C
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AB, SMC
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationBidirectional
Power (Watts)3000W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)110V
Voltage - Breakdown122V