SMDJ130CA
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
product image
SMDJ130CA Picture
SeekIC No. : 00236354 Detail
SMDJ130CA: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMDJ130CA
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 209 V Operating Voltage : 130 V
Package / Case : DO-214AB Breakdown Voltage : 144 V
Termination Style : SMD/SMT Peak Surge Current : 14.4 A
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Channels : 1 Channel
Polarity : Bidirectional
Package / Case : DO-214AB
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W
Breakdown Voltage : 144 V
Clamping Voltage : 209 V
Operating Voltage : 130 V
Peak Surge Current : 14.4 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMDJ130CA
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AB, SMC
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationBidirectional
Power (Watts)3000W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)130V
Voltage - Breakdown144V