SMDJ150CA
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
product image
SMDJ150CA Picture
SeekIC No. : 00237742 Detail
SMDJ150CA: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMDJ150CA
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 243 V Operating Voltage : 150 V
Package / Case : DO-214AB Breakdown Voltage : 167 V
Termination Style : SMD/SMT Peak Surge Current : 12.3 A
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Channels : 1 Channel
Polarity : Bidirectional
Package / Case : DO-214AB
Clamping Voltage : 243 V
Operating Voltage : 150 V
Breakdown Voltage : 167 V
Peak Surge Current : 12.3 A
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMDJ150CA
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AB, SMC
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationBidirectional
Power (Watts)3000W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)150V
Voltage - Breakdown167V