SMDJ20CA
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
product image
SMDJ20CA Picture
SeekIC No. : 00239576 Detail
SMDJ20CA: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMDJ20CA
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 32.4 V Operating Voltage : 20 V
Package / Case : DO-214AB Breakdown Voltage : 22.2 V
Termination Style : SMD/SMT Peak Surge Current : 92.6 A
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 65 C Packaging : Reel
Description
Capacitance :
Termination Style : SMD/SMT
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Polarity : Bidirectional
Package / Case : DO-214AB
Clamping Voltage : 32.4 V
Operating Voltage : 20 V
Breakdown Voltage : 22.2 V
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W
Peak Surge Current : 92.6 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMDJ20CA
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AB, SMC
PackagingCut Tape (CT)
PolarizationBidirectional
Power (Watts)3000W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)20V
Voltage - Breakdown22.2V