SMDJ26CA
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
product image
SMDJ26CA Picture
SeekIC No. : 00239248 Detail
SMDJ26CA: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMDJ26CA
Clamping Voltage : 42.1 V Operating Voltage : 26 V
Package / Case : DO-214AB Breakdown Voltage : 28.9 V
Termination Style : SMD/SMT Peak Surge Current : 71.3 A
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Package / Case : DO-214AB
Clamping Voltage : 42.1 V
Operating Voltage : 26 V
Breakdown Voltage : 28.9 V
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W
Peak Surge Current : 71.3 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMDJ26CA
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AB, SMC
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationBidirectional
Power (Watts)3000W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)26V
Voltage - Breakdown28.9V