SMDJ43CA
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
product image
SMDJ43CA Picture
SeekIC No. : 00237333 Detail
SMDJ43CA: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMDJ43CA
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 69.4 V Operating Voltage : 43 V
Package / Case : DO-214AB Breakdown Voltage : 47.8 V
Termination Style : SMD/SMT Peak Surge Current : 43.2 A
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 65 C Packaging : Reel
Description
Capacitance :
Termination Style : SMD/SMT
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Polarity : Bidirectional
Package / Case : DO-214AB
Clamping Voltage : 69.4 V
Operating Voltage : 43 V
Breakdown Voltage : 47.8 V
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W
Peak Surge Current : 43.2 A