SMDJ54CA
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
product image
SMDJ54CA Picture
SeekIC No. : 00228830 Detail
SMDJ54CA: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMDJ54CA
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 87.1 V Operating Voltage : 54 V
Package / Case : DO-214AB Breakdown Voltage : 60 V
Termination Style : SMD/SMT Peak Surge Current : 34.4 A
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Package / Case : DO-214AB
Clamping Voltage : 87.1 V
Operating Voltage : 54 V
Breakdown Voltage : 60 V
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W
Peak Surge Current : 34.4 A