SMDJ58CA
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
product image
SMDJ58CA Picture
SeekIC No. : 00228598 Detail
SMDJ58CA: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMDJ58CA
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 93.6 V Operating Voltage : 58 V
Package / Case : DO-214AB Breakdown Voltage : 64.4 V
Termination Style : SMD/SMT Peak Surge Current : 32.1 A
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Package / Case : DO-214AB
Clamping Voltage : 93.6 V
Operating Voltage : 58 V
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W
Breakdown Voltage : 64.4 V
Peak Surge Current : 32.1 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMDJ58CA
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AB, SMC
PackagingCut Tape (CT)
PolarizationBidirectional
Power (Watts)3000W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)58V
Voltage - Breakdown64.4V