SMDJ64CA
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
product image
SMDJ64CA Picture
SeekIC No. : 00236690 Detail
SMDJ64CA: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMDJ64CA
Clamping Voltage : 103 V Operating Voltage : 64 V
Package / Case : DO-214AB Breakdown Voltage : 71.1 V
Termination Style : SMD/SMT Peak Surge Current : 29.1 A
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Package / Case : DO-214AB
Clamping Voltage : 103 V
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W
Operating Voltage : 64 V
Breakdown Voltage : 71.1 V
Peak Surge Current : 29.1 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMDJ64CA
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AB, SMC
PackagingDigi-Reel?
PolarizationBidirectional
Power (Watts)3000W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)64V
Voltage - Breakdown71.1V