SMF12AT1
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 12V 200W
product image
SMF12AT1 Picture
SeekIC No. : 00259817 Detail
SMF12AT1: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 12V 200W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMF12AT1
Mfg:
ON Semiconductor
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 19.9 V Operating Voltage : 12 V
Package / Case : SOD-123FL Breakdown Voltage : 13.3 V
Peak Surge Current : 10.1 A Peak Pulse Power Dissipation : 1000 W
Maximum Operating Temperature : + 150 C Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Description
Capacitance :
Termination Style :
Polarity : Unidirectional
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 19.9 V
Operating Voltage : 12 V
Peak Surge Current : 10.1 A
Breakdown Voltage : 13.3 V
Package / Case : SOD-123FL
Peak Pulse Power Dissipation : 1000 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMF12AT1
VendorON Semiconductor
CategoryCircuit Protection
Package / CaseSOD-123 Flat Leads
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)200W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
Voltage - Breakdown13.3V