SMF24AT1
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 24V 200W
product image
SMF24AT1 Picture
SeekIC No. : 00262700 Detail
SMF24AT1: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 24V 200W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMF24AT1
Mfg:
ON Semiconductor
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 38.9 V Operating Voltage : 24 V
Package / Case : SOD-123FL Breakdown Voltage : 26.7 V
Peak Surge Current : 5.1 A Peak Pulse Power Dissipation : 1000 W
Maximum Operating Temperature : + 150 C Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Description
Termination Style :
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Operating Voltage : 24 V
Clamping Voltage : 38.9 V
Breakdown Voltage : 26.7 V
Package / Case : SOD-123FL
Peak Pulse Power Dissipation : 1000 W
Peak Surge Current : 5.1 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMF24AT1
VendorON Semiconductor
CategoryCircuit Protection
Package / CaseSOD-123FL
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)200W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
Voltage - Breakdown26.7V