SMF24CT1G
TVS Diode Arrays MI Z/R PNTA ARRAY TR SC-88
product image
SMF24CT1G Picture
SeekIC No. : 00225583 Detail
SMF24CT1G: TVS Diode Arrays MI Z/R PNTA ARRAY TR SC-88
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMF24CT1G
Mfg:
ON Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 5 Channels
Clamping Voltage : 44 V Operating Voltage : 24 V
Package / Case : SC-70-6 Breakdown Voltage : 26.7 V
Series : SMFxxCTxG Packaging : Reel
Description
Capacitance :
Minimum Operating Temperature :
Maximum Operating Temperature :
Polarity : Unidirectional
Packaging : Reel
Operating Voltage : 24 V
Channels : 5 Channels
Package / Case : SC-70-6
Breakdown Voltage : 26.7 V
Clamping Voltage : 44 V
Series : SMFxxCTxG
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMF24CT1G
VendorON Semiconductor (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseSC-70-6, SC-88, SOT-323-6, SOT-363
PackagingCut Tape (CT)
Polarization5 Channel Array - Bidirectional
Power (Watts)100W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
Voltage - Breakdown26.7V