SMF26AT1G
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 26V 200W Unidirectional
product image
SMF26AT1G Picture
SeekIC No. : 00226358 Detail
SMF26AT1G: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 26V 200W Unidirectional
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMF26AT1G
Mfg:
ON Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 42.1 V Operating Voltage : 26 V
Package / Case : SOD-123FL Breakdown Voltage : 28.9 V
Peak Surge Current : 4.8 A Peak Pulse Power Dissipation : 1000 W
Maximum Operating Temperature : + 150 C Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Description
Capacitance :
Termination Style :
Polarity : Unidirectional
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 42.1 V
Operating Voltage : 26 V
Breakdown Voltage : 28.9 V
Package / Case : SOD-123FL
Peak Surge Current : 4.8 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1000 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMF26AT1G
VendorON Semiconductor
CategoryCircuit Protection
Package / CaseSOD-123FL
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)200W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)26V
Voltage - Breakdown28.9V