SMF28AT1
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 28V 200W
product image
SMF28AT1 Picture
SeekIC No. : 00256140 Detail
SMF28AT1: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 28V 200W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMF28AT1
Mfg:
ON Semiconductor
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 45.4 V Operating Voltage : 28 V
Package / Case : SOD-123FL Breakdown Voltage : 31.1 V
Peak Surge Current : 4.4 A Peak Pulse Power Dissipation : 1000 W
Maximum Operating Temperature : + 150 C Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Description
Capacitance :
Termination Style :
Polarity : Unidirectional
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 45.4 V
Operating Voltage : 28 V
Package / Case : SOD-123FL
Peak Pulse Power Dissipation : 1000 W
Peak Surge Current : 4.4 A
Breakdown Voltage : 31.1 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMF28AT1
VendorON Semiconductor
CategoryCircuit Protection
Package / CaseSOD-123 Flat Leads
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)200W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
Voltage - Breakdown31.1V