SMF28AT1G
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 28V 200W Unidirectional
product image
SMF28AT1G Picture
SeekIC No. : 00229926 Detail
SMF28AT1G: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 28V 200W Unidirectional
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMF28AT1G
Mfg:
ON Semiconductor
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 45.4 V Operating Voltage : 28 V
Package / Case : SOD-123FL Breakdown Voltage : 31.1 V
Peak Surge Current : 4.4 A Peak Pulse Power Dissipation : 1000 W
Maximum Operating Temperature : + 150 C Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Description
Capacitance :
Termination Style :
Polarity : Unidirectional
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 45.4 V
Operating Voltage : 28 V
Package / Case : SOD-123FL
Peak Pulse Power Dissipation : 1000 W
Peak Surge Current : 4.4 A
Breakdown Voltage : 31.1 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMF28AT1G
VendorON Semiconductor (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseSOD-123 Flat Leads
PackagingCut Tape (CT)
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)200W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
Voltage - Breakdown31.1V