SMF33AT1G
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 33V 200W Unidirectional
product image
SMF33AT1G Picture
SeekIC No. : 00228261 Detail
SMF33AT1G: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 33V 200W Unidirectional
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMF33AT1G
Mfg:
ON Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 53.3 V Operating Voltage : 33 V
Package / Case : SOD-123FL Breakdown Voltage : 36.7 V
Termination Style : SMD/SMT Peak Surge Current : 3.8 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1000 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Reel
Description
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Termination Style : SMD/SMT
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 53.3 V
Operating Voltage : 33 V
Breakdown Voltage : 36.7 V
Package / Case : SOD-123FL
Peak Pulse Power Dissipation : 1000 W
Peak Surge Current : 3.8 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMF33AT1G
VendorON Semiconductor
CategoryCircuit Protection
Package / CaseSOD-123FL
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)200W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)33V
Voltage - Breakdown36.7V