SMF51AT1G
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 51V 200W Unidirectional
product image
SMF51AT1G Picture
SeekIC No. : 00254290 Detail
SMF51AT1G: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 51V 200W Unidirectional
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMF51AT1G
Mfg:
ON Semiconductor
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 82.4 V Operating Voltage : 51 V
Package / Case : SOD-123FL Breakdown Voltage : 56.7 V
Peak Surge Current : 2.4 A Peak Pulse Power Dissipation : 1000 W
Maximum Operating Temperature : + 150 C Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Description
Termination Style :
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 82.4 V
Operating Voltage : 51 V
Breakdown Voltage : 56.7 V
Package / Case : SOD-123FL
Peak Pulse Power Dissipation : 1000 W
Peak Surge Current : 2.4 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMF51AT1G
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)200W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)51V
Voltage - Breakdown56.7V