SMF58AT1G
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 58V 200W Unidirectional
product image
SMF58AT1G Picture
SeekIC No. : 00227888 Detail
SMF58AT1G: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 58V 200W Unidirectional
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMF58AT1G
Mfg:
ON Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 93.6 V Operating Voltage : 58 V
Package / Case : SOD-123FL Breakdown Voltage : 64.4 V
Peak Surge Current : 2.1 A Peak Pulse Power Dissipation : 1000 W
Maximum Operating Temperature : + 150 C Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Description
Capacitance :
Termination Style :
Polarity : Unidirectional
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 93.6 V
Operating Voltage : 58 V
Package / Case : SOD-123FL
Peak Pulse Power Dissipation : 1000 W
Peak Surge Current : 2.1 A
Breakdown Voltage : 64.4 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMF58AT1G
VendorON Semiconductor (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseSOD-123 Flat Leads
PackagingCut Tape (CT)
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)200W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)58V
Voltage - Breakdown64.4V