SMF6.5AT1G
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors ZENER TVS
product image
SMF6.5AT1G Picture
SeekIC No. : 00227607 Detail
SMF6.5AT1G: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors ZENER TVS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMF6.5AT1G
Mfg:
ON Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 11.2 V Operating Voltage : 6.5 V
Package / Case : SOD-123FL Breakdown Voltage : 7.98 V
Termination Style : SMD/SMT Peak Surge Current : 17.9 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1000 W Capacitance : 15 pF
Maximum Operating Temperature : + 150 C Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Description
Polarity : Unidirectional
Termination Style : SMD/SMT
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 11.2 V
Operating Voltage : 6.5 V
Breakdown Voltage : 7.98 V
Peak Surge Current : 17.9 A
Package / Case : SOD-123FL
Peak Pulse Power Dissipation : 1000 W
Capacitance : 15 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMF6.5AT1G
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)200W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)6.5V
Voltage - Breakdown7.22V