SMH100-LPSE-D13-ST-BK
CONN HEADER 26POS 1MM DL AU T/H
product image
SMH100-LPSE-D13-ST-BK Picture
SeekIC No. : 004494996 Detail
SMH100-LPSE-D13-ST-BK: CONN HEADER 26POS 1MM DL AU T/H
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMH100-LPSE-D13-ST-BK
Mfg:
Sullins Connector Solutions
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMH100-LPSE-D13-ST-BK
VendorSullins Connector Solutions
CategoryConnectors
ColorBlack
Connector TypeHeader, Unshrouded
Contact FinishGold
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Number of Contacts LoadedAll
Number of Rows2
Pitch0.039" (1.00mm)
Row Spacing0.039" (1.00mm)
PackagingBulk
Fastening Type-
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10in (0.25m)