SMH100-LPSE-S20-RA-BK
CONN HEADER 20POS 1MM R/A T/H AU
product image
SMH100-LPSE-S20-RA-BK Picture
SeekIC No. : 004495004 Detail
SMH100-LPSE-S20-RA-BK: CONN HEADER 20POS 1MM R/A T/H AU
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMH100-LPSE-S20-RA-BK
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMH100-LPSE-S20-RA-BK
Contact FinishGold
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Number of Contacts LoadedAll
Number of Rows1
Pitch0.039" (1.00mm)
Row Spacing-
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10in (0.25m)