SMLJ15CA-TP
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 24.4V 3000W 123A
product image
SMLJ15CA-TP Picture
SeekIC No. : 00241114 Detail
SMLJ15CA-TP: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 24.4V 3000W 123A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMLJ15CA-TP
Mfg:
Micro Commercial Components (MCC)
Quick Details
Clamping Voltage : 24.4 V Package / Case : DO-214AB
Breakdown Voltage : 18.5 V Termination Style : SMD/SMT
Peak Surge Current : 123 A Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W
Maximum Operating Temperature : + 150 C Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Description
Polarity :
Channels :
Operating Voltage :
Capacitance :
Termination Style : SMD/SMT
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Package / Case : DO-214AB
Clamping Voltage : 24.4 V
Breakdown Voltage : 18.5 V
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W
Peak Surge Current : 123 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMLJ15CA-TP
VendorMicro Commercial Co (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AB, SMC
PackagingCut Tape (CT)
PolarizationBidirectional
Power (Watts)3000W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
Voltage - Breakdown16.7V