SMLJ40CA-TP
TVS 3000W 40V SMCJ
product image
SMLJ40CA-TP Picture
SeekIC No. : 003002227 Detail
SMLJ40CA-TP: TVS 3000W 40V SMCJ
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMLJ40CA-TP
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: Micro Commercial Co
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V Voltage - Breakdown: 44.4V
Power (Watts): 3000W Polarization: Bidirectional
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: DO-214AB, SMC
Supplier Device Package: SMC Package / Case : SOD-123
Description
Series: -
Polarization: Bidirectional
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 40V
Voltage - Breakdown: 44.4V
Package / Case: DO-214AB, SMC
Supplier Device Package: SMC
Power (Watts): 3000W
Manufacturer: Micro Commercial Co
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMLJ40CA-TP
VendorMicro Commercial Co (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AB, SMC
PackagingDigi-Reel?
PolarizationBidirectional
Power (Watts)3000W
Voltage - Breakdown44.4V