SMLK15WBFPW11P
LED WHITE HIGH BRIGHT SMD
product image
SMLK15WBFPW11P Picture
SeekIC No. : 003615010 Detail
SMLK15WBFPW11P: LED WHITE HIGH BRIGHT SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMLK15WBFPW11P
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: SML Manufacturer: Rohm Semiconductor
Color: White Current - Max: -
Voltage - Forward (Vf) Typ: 3.8V Lumens @ Current - Max: -
Luminous Flux @ Current - Test: - Supply Current (Max) : 0.075 mA
Lumens/Watt @ Current - Test: - Current - Test: 100mA
Wavelength: - Lens Style/Size: Rectangle with Flat Top, 3.5mm x 1.5mm
Viewing Angle: - Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 1808 (4520 Metric)
Description
Current - Max: -
Lumens @ Current - Max: -
Luminous Flux @ Current - Test: -
Lumens/Watt @ Current - Test: -
Wavelength: -
Viewing Angle: -
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Current - Test: 100mA
Series: SML
Manufacturer: Rohm Semiconductor
Voltage - Forward (Vf) Typ: 3.8V
Color: White
Lens Style/Size: Rectangle with Flat Top, 3.5mm x 1.5mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMLK15WBFPW11P
VendorRohm Semiconductor(VA)
CategoryOptoelectronics
ColorWhite
PackagingDigi-Reel?
Millicandela Rating6400mcd
Voltage Rating3.8V
Wavelength-
Current - Test100mA
Lens Style/SizeRectangle, 3.5mm x 1.5mm