SMP100LC-65
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 65V 50uA Bidirect
product image
SMP100LC-65 Picture
SeekIC No. : 00227221 Detail
SMP100LC-65: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 65V 50uA Bidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMP100LC-65
Mfg:
STMicroelectronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Polarity : Bidirectional Operating Voltage : 55 V
Package / Case : SMB Breakdown Voltage : 65 V
Termination Style : SMD/SMT Peak Surge Current : 100 A
Capacitance : 45 pF Packaging : Reel
Minimum Operating Temperature :
Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : SMB
Peak Surge Current : 100 A
Capacitance : 45 pF
Breakdown Voltage : 65 V
Operating Voltage : 55 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMP100LC-65
VendorSTMicroelectronics (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AA, SMB
PackagingDigi-Reel?
PolarizationBidirectional
Power (Watts)-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)55V
Voltage - Breakdown65V