SMP100MC-230
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 230V 50uA Bidirect
product image
SMP100MC-230 Picture
SeekIC No. : 00248603 Detail
SMP100MC-230: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 230V 50uA Bidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMP100MC-230
Mfg:
STMicroelectronics
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Bidirectional Operating Voltage : 207 V
Package / Case : SMB Breakdown Voltage : 230 V
Peak Surge Current : 100 A Capacitance : 20 pF
Clamping Voltage :
Termination Style :
Package / Case : SMB
Peak Surge Current : 100 A
Capacitance : 20 pF
Operating Voltage : 207 V
Breakdown Voltage : 230 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMP100MC-230
VendorSTMicroelectronics
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AA, SMB
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationBidirectional
Power (Watts)-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)207V
Voltage - Breakdown230V