SMS15T1G
TVS Diode Arrays 15V 350W TVS Quad Array
product image
SMS15T1G Picture
SeekIC No. : 00225602 Detail
SMS15T1G: TVS Diode Arrays 15V 350W TVS Quad Array
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMS15T1G
Mfg:
ON Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 4 Channels
Clamping Voltage : 29 V Operating Voltage : 15 V
Package / Case : SC-74-6 Capacitance : 125 pF
Breakdown Voltage : 16.7 V Minimum Operating Temperature : - 55 C
Maximum Operating Temperature : + 150 C Series : SMSxxT1
Packaging : Reel
Description
Polarity : Unidirectional
Channels : 4 Channels
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Operating Voltage : 15 V
Package / Case : SC-74-6
Series : SMSxxT1
Capacitance : 125 pF
Clamping Voltage : 29 V
Breakdown Voltage : 16.7 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMS15T1G
VendorON Semiconductor (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseSC-74-6, SOT-457, SMT6, SSOT-6, 6-TSOP
PackagingCut Tape (CT)
Polarization4 Channel Array - Unidirectional
Power (Watts)350W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
Voltage - Breakdown16.7V