SMS3923-015LF
DIODE SCHOTTKY 20V 50MA SOT-143
product image
SMS3923-015LF Picture
SeekIC No. : 003426713 Detail
SMS3923-015LF: DIODE SCHOTTKY 20V 50MA SOT-143
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMS3923-015LF
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: - Manufacturer: Skyworks Solutions Inc
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1V @ 35mA Gain : 18 dB
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500nA @ 15V Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 50mA (DC)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20V Reverse Recovery Time (trr): -
Diode Type: Schottky Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Diode Configuration: 2 Independent Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: TO-253-4, TO-253AA Supplier Device Package: SOT-143
Description
Series: -
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Diode Type: Schottky
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr): -
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20V
Diode Configuration: 2 Independent
Package / Case: TO-253-4, TO-253AA
Supplier Device Package: SOT-143
Manufacturer: Skyworks Solutions Inc
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1V @ 35mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500nA @ 15V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 50mA (DC)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMS3923-015LF
VendorSkyworks Solutions Inc
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Diode Type Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If370mV @ 1mA
Reverse Recovery Time (trr)-