SMTYF12A
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors Low Volt TVS
product image
SMTYF12A Picture
SeekIC No. : 00243670 Detail
SMTYF12A: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors Low Volt TVS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMTYF12A
Mfg:
STMicroelectronics
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 22.9 V
Operating Voltage : 12 V Package / Case : SMA
Breakdown Voltage : 13.7 V Termination Style : SMD/SMT
Peak Surge Current : 25 A Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Maximum Operating Temperature : + 175 C Minimum Operating Temperature : - 40 C
Packaging : Reel
Description
Channels :
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Operating Voltage : 12 V
Package / Case : SMA
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Peak Surge Current : 25 A
Clamping Voltage : 22.9 V
Breakdown Voltage : 13.7 V