SN65LVDS33DG4
LVDS Interface IC Quad HS Diff
product image
SN65LVDS33DG4 Picture
SeekIC No. : 00390548 Detail
SN65LVDS33DG4: LVDS Interface IC Quad HS Diff
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SN65LVDS33DG4
Mfg:
Texas Instruments
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Number of Drivers : 2 Number of Receivers : 2
Data Rate : 400 Mbps Operating Supply Voltage : 3.3 V
Maximum Power Dissipation : 725 mW Maximum Operating Temperature : + 85 C
Package / Case : SOIC-16 Packaging : Tube
Description
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Operating Supply Voltage : 3.3 V
Packaging : Tube
Data Rate : 400 Mbps
Package / Case : SOIC-16
Number of Drivers : 2
Number of Receivers : 2
Maximum Power Dissipation : 725 mW
Parameters:
Technical/Catalog InformationSN65LVDS33DG4
VendorTexas Instruments
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Number of Drivers/Receivers0/4
TypeLine Receiver
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V