SN65LVDS33MDREP
LVDS Interface IC Mil Enhance Hi Spd Diff Receivers
product image
SN65LVDS33MDREP Picture
SeekIC No. : 00390153 Detail
SN65LVDS33MDREP: LVDS Interface IC Mil Enhance Hi Spd Diff Receivers
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SN65LVDS33MDREP
Quick Details
Number of Receivers : 4 Data Rate : 400 Mbps
Operating Supply Voltage : 3.3 V Maximum Operating Temperature : + 125 C
Package / Case : SOIC-16 Packaging : Reel
Description
Number of Drivers :
Maximum Power Dissipation :
Packaging : Reel
Operating Supply Voltage : 3.3 V
Number of Receivers : 4
Data Rate : 400 Mbps
Package / Case : SOIC-16
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationSN65LVDS33MDREP
VendorTexas Instruments (VA)
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Number of Drivers/Receivers0/4
TypeReceiver
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Package / Case16-SOIC (3.9mm Width)