SN74GTLP22033GQLR
Bus Transceivers Dual Neg-Edge-Trig J-K Flip-Flop
product image
SN74GTLP22033GQLR Picture
SeekIC No. : 00419264 Detail
SN74GTLP22033GQLR: Bus Transceivers Dual Neg-Edge-Trig J-K Flip-Flop
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SN74GTLP22033GQLR
Mfg:
Texas Instruments
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Logic Type : CMOS Logic Family : 74F
Number of Channels per Chip : 8 Input Level : LVTTL, TTL
Output Level : GTLP Output Type : 3-State or Open Drain
High Level Output Current : - 12 mA Low Level Output Current : 100 mA
Propagation Delay Time : 8.8 ns Supply Voltage - Max : 3.45 V
Supply Voltage - Min : 3.15 V Maximum Operating Temperature : + 85 C
Package / Case : VFBGA-56 Packaging : Reel
Description
Number of Channels per Chip : 8
Logic Type : CMOS
Packaging : Reel
Maximum Operating Temperature : + 85 C
High Level Output Current : - 12 mA
Input Level : LVTTL, TTL
Propagation Delay Time : 8.8 ns
Low Level Output Current : 100 mA
Output Level : GTLP
Output Type : 3-State or Open Drain
Logic Family : 74F
Supply Voltage - Max : 3.45 V
Supply Voltage - Min : 3.15 V
Package / Case : VFBGA-56
Parameters:
Technical/Catalog InformationSN74GTLP22033GQLR
VendorTexas Instruments (VA)
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Logic TypeLVTTL-TO-GTLP Adjustable-Edge-Rate Registered Transceiver
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case56-BGA MICROSTAR JUNIOR
Supply Voltage3.15 V ~ 3.45 V
PackagingCut Tape (CT)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C