SP2000-0.010-AC-1212-NA
SIL-PAD 2000 12X12 SHEET .101TH
product image
SP2000-0.010-AC-1212-NA Picture
SeekIC No. : 003445738 Detail
SP2000-0.010-AC-1212-NA: SIL-PAD 2000 12X12 SHEET .101TH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SP2000-0.010-AC-1212-NA
  • Qty
  • 0~2
Quick Details
Series: Sil-Pad® 2000 Manufacturer: Bergquist
Usage: Sheet Shape: Square
Outline: 304.80mm x 304.80mm Thickness: 0.010" (0.254mm)
Material: Silicone Based Adhesive: Adhesive - One Side
Backing, Carrier: - Low Level Output Current : 30 mA
Color: White Thermal Resistivity: 0.33°C/W
Description
Usage: Sheet
Backing, Carrier: -
Shape: Square
Material: Silicone Based
Thickness: 0.010" (0.254mm)
Adhesive: Adhesive - One Side
Color: White
Thermal Resistivity: 0.33°C/W
Manufacturer: Bergquist
Series: Sil-Pad® 2000
Thermal Conductivity: 3.5 W/m-K
Outline: 304.80mm x 304.80mm