SPD62R-823M
Power Inductors 82uH 20% 1.45ohm Shielded Choke SMT
product image
SPD62R-823M Picture
SeekIC No. : 001192754 Detail
SPD62R-823M: Power Inductors 82uH 20% 1.45ohm Shielded Choke SMT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SPD62R-823M
Mfg:
API Delevan
Quick Details
Inductance : 82 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 500 mAmps Maximum DC Resistance : 1.45 Ohms
Dimensions : 0.26 in W x 0.244 in L x 0.118 in H Termination Style : SMD/SMT
Description
Operating Temperature Range :
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Shielding :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 82 uH
Maximum DC Current : 500 mAmps
Maximum DC Resistance : 1.45 Ohms
Dimensions : 0.26 in W x 0.244 in L x 0.118 in H
Parameters:
Technical/Catalog InformationSPD62R-823M
VendorAPI Delevan Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance82H
Tolerance±20%
Package / Case0.260" L x 0.244" W x 0.118" H (6.60mm x 6.20mm x 3.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFerrite Core
Current 500mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)1.450 Ohm Max