SQ48T15025-NBB0
DC/DC Converters 48Vin 2.5V OUT 37.5W
product image
SQ48T15025-NBB0 Picture
SeekIC No. : 002722047 Detail
SQ48T15025-NBB0: DC/DC Converters 48Vin 2.5V OUT 37.5W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQ48T15025-NBB0
Mfg:
Power-One
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 50 W
Input Voltage Range : 36 V to 75 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 2.5 V
Output Current (Channel 1) : 15 A Mounting Style : Through Hole
Package / Case Size : Eighth Brick
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Power : 50 W
Output Current (Channel 1) : 15 A
Output Voltage (Channel 1) : 2.5 V
Mounting Style : Through Hole
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQ48T15025-NBB0
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 75VDC
Output2.5V
Power (Watts)37.5W
Number of Outputs1
1st Output2.5 VDC @ 15A