SQCAEM2R4CAJWE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150V 2.4pF
product image
SQCAEM2R4CAJWE Picture
SeekIC No. : 00864953 Detail
SQCAEM2R4CAJWE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150V 2.4pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCAEM2R4CAJWE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 2.4 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 150 Volts Temperature Coefficient / Code : M
Product : Low ESR MLCCs Packaging : Waffle
Description
Case Code - in :
Case Code - mm :
Operating Temperature Range :
Product : Low ESR MLCCs
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 2.4 pF
Packaging : Waffle
Voltage Rating : 150 Volts
Temperature Coefficient / Code : M
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCAEM2R4CAJWE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2.4pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C