SQCAEM4R7CAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150V 4.7pF
product image
SQCAEM4R7CAJME Picture
SeekIC No. : 00903446 Detail
SQCAEM4R7CAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150V 4.7pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCAEM4R7CAJME
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 4.7 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 150 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Case Code - in : 0505 Case Code - mm : 1414
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 4.7 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Case Code - in : 0505
Case Code - mm : 1414
Voltage Rating : 150 Volts
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCAEM4R7CAJME
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance4.7pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±0.25pF
Package / Case0605 (1513 metric)
Temperature CoefficientM
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C