SQCAEM6R8BAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150v 6.8pF .1pF Tol
product image
SQCAEM6R8BAJME Picture
SeekIC No. : 00908222 Detail
SQCAEM6R8BAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150v 6.8pF .1pF Tol
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCAEM6R8BAJME
Quick Details
Capacitance : 6.8 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 150 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Case Code - in : 0505 Case Code - mm : 1414
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Capacitance : 6.8 pF
Tolerance : 0.1 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Case Code - in : 0505
Case Code - mm : 1414
Voltage Rating : 150 Volts
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCAEM6R8BAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance6.8pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±0.1pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C