SQCAEM6R8CAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 6.8PF 150V .25PF
product image
SQCAEM6R8CAJME Picture
SeekIC No. : 00909947 Detail
SQCAEM6R8CAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 6.8PF 150V .25PF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCAEM6R8CAJME
Quick Details
Capacitance : 6.8 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 150 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Case Code - in : 0505 Case Code - mm : 1414
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 6.8 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCAEM6R8CAJME
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance6.8pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±0.25pF
Package / Case0605 (1513 metric)
Temperature CoefficientM
PackagingDigi-Reel?
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C