SQCAEM6R8CATME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150V 6.8pF
product image
SQCAEM6R8CATME Picture
SeekIC No. : 00879729 Detail
SQCAEM6R8CATME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150V 6.8pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCAEM6R8CATME
Quick Details
Capacitance : 6.8 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 150 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Case Code - in : 0505 Case Code - mm : 1414
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 6.8 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCAEM6R8CATME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance6.8pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C