SQCAEM7R5BAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150V 7.5pF
product image
SQCAEM7R5BAJME Picture
SeekIC No. : 00899720 Detail
SQCAEM7R5BAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150V 7.5pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCAEM7R5BAJME
Quick Details
Capacitance : 7.5 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 150 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Case Code - in : 0505 Case Code - mm : 1414
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 0.1 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Case Code - in : 0505
Case Code - mm : 1414
Capacitance : 7.5 pF
Voltage Rating : 150 Volts
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCAEM7R5BAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance7.5pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±0.1pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C