SQCAEM8R2BAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 8.2PF 150V .1PF
product image
SQCAEM8R2BAJME Picture
SeekIC No. : 00907557 Detail
SQCAEM8R2BAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 8.2PF 150V .1PF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCAEM8R2BAJME
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 8.2 pF Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 150 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Case Code - in : 0505 Case Code - mm : 1414
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 8.2 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Case Code - in : 0505
Case Code - mm : 1414
Voltage Rating : 150 Volts
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCAEM8R2BAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance8.2pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±0.1pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C