SQCB2M151JAJWE
CAP CER 150PF 200V 5% 1111
product image
SQCB2M151JAJWE Picture
SeekIC No. : 002965892 Detail
SQCB2M151JAJWE: CAP CER 150PF 200V 5% 1111
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCB2M151JAJWE
Quick Details
Series: SQ Manufacturer: AVX Corporation
Capacitance: 150pF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 200V Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: M Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C Applications: RF, Microwave, High Frequency
Ratings: - Package / Case: 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension: 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.102" (2.59mm)
Lead Spacing: - Features: High Q, Low Loss
Packaging: Tray - Waffle
Failure Rate: -
Tolerance: ±5%
Capacitance: 150pF
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Features: High Q, Low Loss
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: 1111 (2828 Metric)
Size / Dimension: 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Thickness (Max): 0.102" (2.59mm)
Temperature Coefficient: M
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Packaging: Tray - Waffle
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCB2M151JAJWE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance150pF
Voltage - Rated 200V
Tolerance±5%
Package / Case1210 (3225 metric)
Temperature CoefficientM
PackagingBulk
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-