SQCB2M331FAJME\500
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 330PF 200V 1%
product image
SQCB2M331FAJME\500 Picture
SeekIC No. : 00903304 Detail
SQCB2M331FAJME\500: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 330PF 200V 1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCB2M331FAJME\500
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 330 pF Tolerance : 1 %
Voltage Rating : 200 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3225
Product : Low ESR MLCCs Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range :
Packaging : Reel
Product : Low ESR MLCCs
Voltage Rating : 200 Volts
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Tolerance : 1 %
Capacitance : 330 pF
Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCB2M331FAJME\500
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance330pF
Voltage - Rated 200V
Tolerance±1%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C