SQCB5A512KATME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 5100PF 50V 10%
product image
SQCB5A512KATME Picture
SeekIC No. : 00877600 Detail
SQCB5A512KATME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 5100PF 50V 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCB5A512KATME
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 5100 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3225
Product : Low ESR MLCCs Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range :
Voltage Rating : 50 Volts
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Product : Low ESR MLCCs
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Capacitance : 5100 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCB5A512KATME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance5100pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C